Ndërlidhjet

Zveçan: Serbët e kundërshtojnë pavarësinë


Delegatët e Bashkësisë së komunave të banuara me serbë, do të mbajnë sot në Zveçan një mbledhje, në të cilën pritet miratimi i një deklarate, me të cilën pavarësia e Kosovës, shpallet e njëanshme dhe jo e vlefshme.

Në Zveçan sot udhëtojnë edhe deputetët e Kuvendit të Serbisë dhe disa ministra të Qeverisë serbe, si kundërpërgjigje për festimet, që po zhvillohen në pjesën tjetër të Kosovës, me rastin e njëvjetorit të pavarësisë.
XS
SM
MD
LG