Ndërlidhjet

Lirohen të pandehurit për vrasjen e Politkovskaya


Një gjykatë ushtarake e Rusisë sot i ka liruar katër të pandehurit për vrasjen e gazetares dhe kritikes së Kremlinit, Anna Politkovskaya.

Tre nga të pandehurit akuzoheshin për ndërlidhje me vrasjen, ndërsa i katërti, një ish agjent i shërbimit sekret, ishte akuzuar se kishte abuzuar me detyrën për të nxjerrë informata.

Familjarët dhe ish kolegët e Politkovskaya thanë se drejtësia nuk do të vijë në vend derisa të dënohen vrasësi i saj dhe njeriu që urdhëroi vrasjen.
XS
SM
MD
LG