Ndërlidhjet

SHBA: Më shumë kohë për planet raketore


Shtetet e Bashkuara kanë informuar Poloninë se kanë nevojë për më shumë kohë për të vlerësuar planet rreth ngritjes së një pjese të mbrojtjes raketore në Poloni dhe Çeki.

Lajmi iu bë i ditur palës polake nga shefi i Pentagonit Robert Gates. Ai shtoi se Irani ende mbetet kërcënim bërthamor që justifikon planet për mbrojtjen raketore.
XS
SM
MD
LG