Ndërlidhjet

Gjigantët bankarë amerikanë në vështirësi


Bank of America dhe Citigroup, dy gjigantët e sistemit bankar amerikan, kanë pësuar rënie të ndjeshme dhe i druhen faktit se mund të nacionalizohen.

Humbjet e tyre janë më të mëdhatë që nga viti 1984.

Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë tha se administrata Obama beson se "sistemi bankar privat është rruga e duhur për të ecur përpara".
XS
SM
MD
LG