Ndërlidhjet

Rifillojnë sulmet izrealito-libaneze


Izraeli ka goditur me tre raketa jugun e Libanit menjëherë pasi territori izraelit ishte bërë cak i sulmit nga Libani.
Burimet izraelite njoftojnë se një grua ishte plagosur lehtë. Në Liban banorët e zonës së sulmuar kanë filluar të largohen.

Misioni i OKB-së ka ngritur postoblloqe dhe nuk po lejon të hyhet në zonat ku ka pasur shkëmbim zjarri.
XS
SM
MD
LG