Ndërlidhjet

Gordon Braun viziton Uashingtonin


Kryeministri britanik, Gordon Braun do të shkojë për vizitë në Uashington me 3 mars, ku do të bisedojë me presidentin Barak Obama për krizën globale finansiare dhe për luftën në Afganistan, ka bërë të ditur Shtëpia e Bardhë.
"Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe kanë partneritet të veçantë dhe presidenti Obama me padurim pret që të bashkëpunojë ngusht me kryeministrin Braun në lidhje me ballafaqimin me sfidat e përbashkëta globale, thuhet në kumtesën e Shtëpisë së Bardhë.
XS
SM
MD
LG