Ndërlidhjet

Irak: Deputeti ka urdhëruar sulmin në parlament


Një arab sunit, anëtar i parlamentit, është akuzuar se në prill të vitit 2007 ka urdhëruar sulmin vetëvrasës në restoranin e parlamentit të Irakut, i cili shkaktoi vdekjen e një ligjvënësi dhe shtatë njerëzve të tjerë.

Një zyrtar i sigurisë në Bagdad tha se tashmë i është hequr imuniteti deputetit Mohammed al-Daini, anëtar i Frontit për Dialogun Kombëtar.
XS
SM
MD
LG