Ndërlidhjet

Bruksel: BE-ja diskuton për Kosovën


Ministrat e jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian sot në Bruksel do të diskutojnë edhe për Kosovën.

Pos kësaj, pritet që të diskutohet edhe për raportet e Bashkimit Evropian me Serbinë dhe për kërkesën e Malit të Zi, që ta fitoj statusin e kandidatit për pranim në BE.

Pritet që ministrat e jashtëm të BE-së, do të bisedojnë edhe për kandidatët e mundshëm për postin e të dërguarit të lartë në Bosnjë Hercegovinë.
XS
SM
MD
LG