Ndërlidhjet

BE-ja ndërmjetëson mes Kroacisë dhe Sllovenisë


Ministrat e jashtëm të BE-së janë përpjekur në takimin e sotëm të zgjidhin mosmarrëveshjen rreth kufirit mes Sllovenisë dhe Kraocisë.

Kundërthëniet në fjalë rrezikojnë hyrjen e Kroacisë në NATO.

Eurokomisioneri për zgjerimin Oli Rehn shprehu besimin se udhëheqësit e dy vendeve do të arrinin një marrëveshje, çfarë do ta kthente në rrugën e duhur procesin e anëtarësimit të Kroacisë në BE dhe në NATO.
XS
SM
MD
LG