Ndërlidhjet

Rusi: Zyrtarë të marinës trafikojnë armë


Kryeprokurori i armatës së Rusisë tha se disa zyrtarë të lartë të Marinës po hetohen sepse janë përpjekur t'i shesin armë të vjedhura Kinës me vlerë prej 18 milionë dollarë.

Interfax citoi kryeprokurorin Sergei Fridinsky të ketë thënë se disa "zyrtarë të Marinës dhe biznesmenë" ilegalisht i kanë transportuar armët në Taxhikistan, që pastaj t'i trafikojnë në Kinë.

Ai ka thënë se në mesin e armëve të vjedhura ka 30 raketa kundër nëndetëseve dhe 200 bomba.
XS
SM
MD
LG