Ndërlidhjet

Sejdiu e Thaçi në Uashington


Zyrtarët e lartë të Kosovës, presidenti, Fatmir Sejdiu, kryeministri, Hashim Thaçi dhe ministri i jashtëm, Skënder Hyseni, do të takohen sot në Uashington me nënpresidentin e SHBA-ve, Xhozef Bajden dhe me Sekretaren e Shtetit, Hilari
Klinton. Liderët kosovarë do të zhvillojnë takime në Uashington edhe me ambasadorë të disa vendeve të akredituar në SHBA. Ambasada e Kosovës në Uashington organizon pritje me rastin e njëvjetorit të pavarësisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG