Ndërlidhjet

Moska akuzon OSBE-në për njëanshmëri


Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Rusisë Andrei Nesterenko i ka cilësuar të "njëanshme dhe provokuese" komentetet e OSBE-së për hetimet rreth vrasjes së gazetares Ana Politkovskaja.
Javën e kaluar OSBE-ja tha se dështimi i autoriteteve ruse për të hetuar vrasjen e gazetares Polikovskaja dhe për të mbrojtur gazetarët dhe aktivistët e të drejtave të njeriut paraqesin "krizë të të drejtave të njeriut".
XS
SM
MD
LG