Ndërlidhjet

Talabani viziton Iranin


Presidenti irakian, Xhalal Talabani ka udhëtuar sot për në Teheran, ku gjatë vizitës treditore në këtë vend do të bisedojë me zyrtarët iranianë për marrëdhëniet dypalëshe.
Sipas agjencisë IRNA, Talabani do të takohet me homologun e tij iranian, Mahmud Ahmadinexhad dhe me zyrtarë të tjerë të lartë.
Vizitën e fundit në Iran Talabani e ka realizuar në vitin 2007.
XS
SM
MD
LG