Ndërlidhjet

Obama: Christopher Hill ambasador në Irak


Presidenti Barack Obama sot e ka emëruar diplomatin Christopher Hill për ambasador në Irak.

"Ambasadori Hill është dëshmaur në punën e tij në Kosovë dhe në Kore dhe ka treguar pragmatizëm dhe aftësi, që na duhen tash", tha Barack Obama duke folur në Kampin Lejeune në Karolinën Veriore.
XS
SM
MD
LG