Ndërlidhjet

Rumani: Aeroplani ateroi me trupin e tij


Një aeroplan në Rumani, me 51 udhëtarë, ka ateruar sot me trupin e tij në aeroportin ndërkombëtar në Timishoarë.

Zëdhënësja e aeroportit, Carmen Stioca, tha se aeroplani ka fluturuar mbi aeroport për gati dy orë, e pastaj ka vendosur të ateroj, në pistën e cila ishte mbushur me shkumë nga zjarrfikësit.

Zëdhënësja Stoica tha se në aeroplan ishin 47 udhëtarë dhe katër anëtarë të ekuipazhit. Të gjithë ata shpëtuan pa lëndime.

Aeroplani ishte i kompanisë Carpatair dhe fluturonte nga kryeqyteti i Moldavisë, Kishniev.
XS
SM
MD
LG