Ndërlidhjet

Opozita kundër Karzait


Politikanë afganë kanë akuzuar presidentin Hamid Karzai se po përpiqet të sabotojë zgjedhjet presidenciale në vend duke u përpjekur që ato të mbahen shumë më herët se 20 gushti.

Opozita ka thënë se për shkak të problemeve të sigurisë si dhe atyre logjistike e financiare zgjedhjet nuk mund të mbahen në pranverë, siç ka thënë Karzai.
XS
SM
MD
LG