Ndërlidhjet

Beograd: Millosheviqi ishte hero i herojve


Sllobodan Millosheviqi, i cili vdiq në qelinë e burgut të Tribunalit të Hagës, ishte "hero i të gjithë herojve", ka deklaruar ministri serb i Infrastrukturës, Millutin Mrkonjiq.

"Kuptohet që ai ishte heroi më i madh. Verdiktet kundër herojve, të cilët e mbrojtën vendin e tyre janë të turpshme. Millosheviqi më së miri tregoi se si mbrohet vendi, dhe këtë e pa e gjithë bota", ka thënë Mrkonjiq për shtypin e Beogradit.
XS
SM
MD
LG