Ndërlidhjet

Biden do të vizitojë selinë e NATO-s


Nënpresidenti amerikan Joe Biden do vizitojë javën e ardhshme selinë e NATO-s në Bruksel. Shtëpia e Bardhë tha se Biden do të udhëtojë në takimin e Këshillit Veriatlantik, trup politik dhe vendim-marrës i 26 vendeve anëtare të NATO-s.

Nënpresidenti planifikon të diskutojë me aleatët e SHBA-ve për Afganistanin dhe Pakistanin, dhe pastaj t'i raportojë presidentit Barack Obama.

Biden gjithashtu do të takohet me kreun e NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, me zyrtarët e Bashkimit Evropian dhe udhëheqësit e Belgjikës.
XS
SM
MD
LG