Ndërlidhjet

Gates: Herët për tërheqje nga Afganistani


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates tha se është tepër herët që të caktohet një datë për tërheqjen e trupave ndërkombëtare nga Afganistani.

Duke folur në Uashington në një konferencë për shtyp me homologun francez, Herve Morin, Gates tha se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët duan ta shohin misionin në Afganistan të kompletuar dhe forcat e huaja të tërhiqen. Por ai tha se "nuk sheh se kjo mund të ndodhë në një të ardhme të afërt".
XS
SM
MD
LG