Ndërlidhjet

73 vjeçari rifiton shikimin


Një britanik 73 vjeçar që kishte humbur shikimin 30 vjetë më parë tha se ka rifituar një pjesë të të parit pasi ishte paisur me një sy të quajtur bionik.

Pacienti iu nënshtrua një operacioni eksperimental shtatë muaj më parë në Londër.

Syri bionik përdor procesor kamerash dhe videosh të vendosura në syze dielli, të cilat kapin imazhet dhe ia dërgojnë një marrësi jashtë syrit.
XS
SM
MD
LG