Ndërlidhjet

Hagë: Aktakuzë për presidentin e Sudanit


Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhër-arrestinpër presidentin e Sudanit Omar Al Bashir.

Al Bashir akuzohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në rajonin sudanez të Darfurit.
XS
SM
MD
LG