Ndërlidhjet

Meksiko: 20 të vdekur gjatë trazirave në burg


Të paktën 20 të burgosur kanë humbur jetën, ndërsa disa të tjerë janë lënduar, gjatë trazirave në njërin nga burgjet e qytetit meksikan Siudad Huares, në kufi me SHBA-të, ka bërë të ditur policia meksikane.
Për shuarjen e trazirave autoritetet meksikane kanë angazhuar policinë federale, ushtrinë dhe forcat e rendit. Siudad Huares është qyteti më famkeq në këtë vend ku grupe të shumta luftojnë për ta mbajtur pushtetin ndaj narkokartelave.
XS
SM
MD
LG