Ndërlidhjet

Nga sulmet izraelite vriten dy palestinezë


Në një sulm të forcave ajrore izraelite në Rripin e Gazës kanë humbur jetën dy ekstremistë palestinezë, kanë bërë të ditur burime spitalore nga pjesa të cilën e kontrollon organizata radikale Hamas.
Bëhet e ditur se ekstremistët e vrarë i përkisnin grupit Xhihad, dhe janë qëlluar për vdekje në afërsi të kufirit me Izraelin.
Forcat ajore izraelite kanë vrarë dje njërin nga komandantët e Xhihadit, ndërsa grupi është kërcënuar se do të hakmerret për vrasjen e tij.
XS
SM
MD
LG