Ndërlidhjet

Rënie e ndjeshme e bursave


Bursat amerikane kanë rënë në vlerën më të ulët në 12 vitet e fundit.

Raportet se General Motors nuk do të jetë në gjendje të rimëkëmbet dhe se po sheh mundësinë e nënshkrimit të ligjit për falimentimin kanë goditur besimin e investitorëve.
Çmimi i naftës ra në një vlerë nën 44 dollarë për fuçi.

Tregjet aziatike janë hapur mëngjesin e sotëm me humbje të ndjeshme.
XS
SM
MD
LG