Ndërlidhjet

Gjilan: Serbët protestuan, policia përdori sprej


Serbët e fshatit Shillovë afër Gjilanit sot kanë protestuar duke e bllokuar rrugën Gjilan – Bujanoc.

Ata thanë se protestuan për shkak se tash e pesë ditë nuk kanë rrymë elektrike.

Raportohet se në tollovinë e krijuar dhe në përpjekje për të mos lejuar bllokimin e rrugës, pjesëtarët e policisë së Kosovës kanë përdorë sprej.
XS
SM
MD
LG