Ndërlidhjet

NASA kërkon të ngjashmet e Tokës


Agjencia amerikane e Hapësirës NASA ka lëshuar në hapësirë teleskopinë që do të kërkojnë planete të ngjashme me Tokën.

NASA tha se teleskopi do të vëzhgojë 100 mijë yje në galaktikën e njohur si Rruga e Qumështit.

Ky projekt kushton 600 milionë dollarë dhe do zgjasë 3.5 vjetë.
XS
SM
MD
LG