Ndërlidhjet

Medvedev: Përkundër krizës, Rusia do të lëvizë


Presidenti Dmitry Medvedev tha se kriza financiare i ka ndryshuar disa nga planet e tij, por megjithatë, Rusia do të vazhdoj të lëvizë përpara.

Sipas tij, kriza në ekonominë ruse, e ka detyrar atë që të tërhiqet nga planet që Moskën ta shndërrojë në qendër ndërkombëtare financiare.

Por, ai tha se Rusia po vazhdon me detyra të tjera ambicioze, përfshirë edhe përpjekjet për rritjen e shkallës së lindjeve të fëmijëve dhe për uljen e vdekshmërisë së njerëzve në Rusi.
XS
SM
MD
LG