Ndërlidhjet

Iran: Vriten gjashtë kontrabandistë droge


Të paktën gjashtë kontrabandistë të drogës janë vrarë në Iran gjatë konflikit me policinë, e cila më parë kishte kapur pesë tonë narkotikë, njofton agjencia e lajmeve IRNA.
Tre policë janë plagosur gjatë konflikit në provincën juglindore Baluçestan, përgjatë kufirit me Pakistanin dhe Avganistaninin, thotë agjencia. Irani është pika kryesore tranzitore për kontrabandimin e narkotikëve nga Afganistani drejt Perëndimit.
XS
SM
MD
LG