Ndërlidhjet

Bagdad: 28 të vrarë nga shpërthimi i bombës


Të paktën 28 vetë kanë humbur jetën, ndërsa rreth 60 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi vetëvrasës në kryeqytetin irakian, ka njoftuar policia lokale.
Sulmin e ka kryer një kamikaz, i cili me biçikletë ishte disur drejt akademisë policore në Bagdad ku gjendej një numër rekrutësh. Sipas njoftimeve të para, shumica e të vrarëve janë policë dhe rekrutë të rinj, të cilët shpesh janë cak i ekstemistëve në Irak.
XS
SM
MD
LG