Ndërlidhjet

Ish presidenti i Izraelit akuzohet për dhunim


Kryeprokurori i përgjithshëm i Izraelit njoftoi se ka vendosur të ngritë aktpadi ndaj ish presidentit Moshe Katsav për disa akuza, përfshirë dhunimin.

Ministria e drejtësisë tha përmes një deklarate se "pas kompletimit të hetimeve, prokurori i përgjithshëm dhe prokurori i shtetit kanë vendosur ta akuzojnë z. Moshe Katsav për ngacmime seksuale ndaj disa të punësuarve të tij".

Ai gjithashtu është akuzuar edhe për sulm seksual.
XS
SM
MD
LG