Ndërlidhjet

IRA Reale merr përgjegjësinë për sulmin


Grupi disident, i cili veten e quan IRA Reale ka marrë përsipër përgjegjësinë për vrasjen e dy ushtarëve britanikë në Irlandën Veriore, gjatë një sulmi, që vlerësohet të jetë më i rëndi që nga arritja e marrëveshjes paqësore në vitin 1998.
Persona të armatosur kanë shtënë dje ndaj ushtarëve në një bazë në qytetin Antrim, duke lënë të vrarë dy ushtarë dhe katër persona tjerë të plagosur.
XS
SM
MD
LG