Ndërlidhjet

KE: 3.1 milionë euro për Gërdecin


Komisioni Evropian dhe Qeveria e Shqipërisë kanë nënshkruar një marrëveshje me vlerë prej 3.1 milionë eurosh për rindërtimin dhe përmirësimin e kushteve të jetesës në Gërdec. Marrëveshja është nënshkruar në prag të 1 vjetorit të tragjedisë ku humbën jetën dhjetëra njerëz.

Ambasadori i KE-së në Tiranë e ka cilësuar marrëveshjen si të një rëndësie të veçantë dhe ka premtuar ndihmë të mëtejshme për Shqipërinë në rrugën drejt anëtarësimit në BE.
XS
SM
MD
LG