Ndërlidhjet

Të paktën 9 të vrarë në shkollën gjermane


Një person i armatosur ka hapur zjarr në një shkollë të mesme në Gjermaninë jugore, me ç'rast ka vrarë të paktën nëntë njerëz dhe ka plagosur disa të tjerë përpara se të largohej nga vendi i ngjarjes.

Policia tha se në mesin e të vrarëve ka edhe nxënës. Incidenti ka ndodhur në qytetin Winneden, në verilindje të Shtutgartit.

Policia tha se ndjekja e sulmuesit ende po vazhdon.
XS
SM
MD
LG