Ndërlidhjet

Gjermani: Një nga viktimat Kosova


Një nga viktimat në shkollën Albertville në Gjermani mund të jetë nga Kosova raportojnë mediat.

Një 17 vjeçar i veshur në të zeza ka hapur zjarr në ish shkollën e tij ka vrarë së paku 15 persona, përpara se policia ta qëllonte për vdekje.
Në mesin e viktimave, sipas burimeve policore, janë 9 nxënës, tre mësues dhe tre kalimtarë.

"Ashtu si çdokush tjetër në Gjermani jam e shtangur nga ajo çfarë ndodhi në shkollën Albertville të Vinendenit. Është e paimagjinueshme se brenda pak sekondash nxënës dhe mësues u vranë dhe kalimtarë të rastit humbën jetën si pasojë e një krimi të tmerrshëm" tha kancelarja gjermane Angela Merkel.
XS
SM
MD
LG