Ndërlidhjet

Gjermani: Ditë zie për 15 të vrarët


Në Gjermani sot është ditë zie kurse flamujt janë ulur në gjysmë shtizë, në nder të 15 viktimave që u vranë dje kur një i ri i armatosur filloi të hapë zjarr në një shkollë, vrau disa kalimtarë rasti, dhe në fund vrau veten.

Sulmuesi u identifikua si ish nxënës i shkollës së mesme në qytetin Winneden në Gjermaninë jugperëndimore.

Zyrtarët thanë se nuk kanë dijeni për motivet e sulmit.
XS
SM
MD
LG