Ndërlidhjet

Kriza zvogloi numrin e miliarderëve rusë


Në sondazhin më të fundit të revistës "Forbes" thuhet se Rusia i ka humbur dy të tretat e miliarderëve për shkak të krizës globale finansiare, dhe se Moska tash nuk është qendra e miliarderëve.

"Forbes" tha se në Moskë tash jetojnë 32 miliarderë nga 87 sa ishin në vitin 2008.

Rënie e dukshme e numrit të miliarderëve është shënuar edhe në Indi dhe Turqi.
XS
SM
MD
LG