Ndërlidhjet

SHBA: Zgjedhjet në Maqedoni të jenë të lira


Zgjedhjet e 22 marsit në Maqedoni duhet të jenë të lira dhe demokratike, pasi nga ato varet e ardhmja e vendit.

Këtë mesazh te presidentit Barack Obama dhe Sekretares se Shtetit Hillary Clinton, partive politike ne Maqedoni ua ka përcjellur ambasadori amerikan në Shkup, Philip Reeker.

Partitë nga ana tjetër janë zotuar se do të bejnë gjithçka të mundur që në këto zgjedhje të mos përsëritet dhuna dhe parregullsite e zgjedhjeve të vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG