Ndërlidhjet

Thaçi: Po punohet për njohje të reja


Kryeministri Hashim Thaçi tha sot se institucionet e Kosovës po punojnë intensivisht për njohje të reja të pavarësisë së Kosovës.

Në mbledhjen e qeverisë, zoti Thaçi, i ka vlerësuar pozitivisht aktivitetet në procesin e njohjes së Kosovës. Ai tha se në këtë aspekt, Kosova e ka mbështetjen e plotë të Shteteve të Bashkuara, të vendeve të Bashkimit Evropian dhe të personaliteteve të njohura ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG