Ndërlidhjet

Jemen: 4 turistë të vrarë nga shpërthimi


Katër turistë që besohet të jenë koreanojugorë dhe një jemenas e kanë humbur jetën në një shpërthim në një qendër turistike në Jemen.

Zyrtarët e sigurisë thanë se autoritetet janë duke e hetuar incidentin në provincën jugore Hadramout.

Në janar, 2008, dy turistë belgë u vranë në një sulm, për të cilin u fajësuan militantët e Al Kaedas.
XS
SM
MD
LG