Ndërlidhjet

Palestinezët vrasin dy policë izraelitë


Dy policë izraelitë janë vrarë mbrëmë në një sulm të armatosur në Bregun Perëndimor afër një kolonie hebreje në luginën e lumit Jordan.
Përgjegjësinë për sulmin e ka marrë grupi "Imad Mugnjie" i cili mban emrin e ish zyrtarit të Hezbollahut libanez të vrarë në Damask në vitin 2008.
Hezbollahu kishte akuzuar Izraelin për këtë vrasje.
Zëdhënësi i policisë izraelite, Miki Rozenfeld, ka deklaruar se forca tw shumta policore dhe ushtarake kanë shkuar në këtë rajon në ndjekje të autorëve të sulmit.
XS
SM
MD
LG