Ndërlidhjet

Biznesmeni akuzohet për eksporte ilegale


Biznesmen iranian, Hossein Ali Khoshnevisrad, është arrestuar dhe është akuzuar për transportin ilegal të makinave të helikopterëve, të prodhuara në Amerikë.

Ky person 55 vjeçar është arrestuaer në fund të javës së kaluar, nga agjentët e Departamentit amerikan të tregtisë, pak kohë pasi kishte arritur në aeroportin ndërkombëtar në San Francisko.

Nëse shpallet fajtor, ai mund të dënohet me 20 vjet burgim.
XS
SM
MD
LG