Ndërlidhjet

Korea e Veriut i refuzon ndihmat amerikane


Shtetet e Bashkuara thanë se Korea e Veriut i ka refuzuar ndihmat amerikane në ushqim.

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Robert Wood tha se Pheniani nuk ka dhënë arsye për refuzimin e dërgesave amerikane me ndihma ushqimore.

Vendimi vjen në kohën e mosmarrëveshjeve rreth programit bërthamor verikorean, dhe planeve të Phenianit që të lansojë një satelit në gjithësi në muajin prill.
XS
SM
MD
LG