Ndërlidhjet

SHBA-ja nuk trembet nga armatimi rus


Shtëpia e Bardhë dhe Pentagoni kanë vlerësuar se paralajmërimi i presidentit rus, Dmitri Medvedev, për forcimin e madh të forcave të armatosura nuk paraqet shkas për shqetësim. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Robert Gibbs, ka vlerësuar se premtimi për forcimin ushtarak është bërë për nevoja të brendshme, pa qëllim për ta shqetësur Uashingtonin. Pentagoni poashtu ka vlerësur se ripërtritja e arsenalit ushtarak dhe bërthamor nuk paraqet arsye për shqetësim.
XS
SM
MD
LG