Ndërlidhjet

Tre të arrestuar për trafik të kosovarëve


Tre persona të akuzuar për trafik të njerëzve kanë dalë para drejtësisë gjermane.

Ata akuzohen për trafikimin e njerëzve nga Kosova, Irani dhe Afganistani drejt Gjermanisë.

Banda i paiste personat me dokumenta fallso dhe ata hynin në Gjermani në rrugë tokësore ose ajrore nga Greqia dhe Turqia.
XS
SM
MD
LG