Ndërlidhjet

Kosova e Afganistani, "përparësi absolute"


Misionet e NATO-s në Afganistan dhe në Kosovë janë "përparësi absolute" e Polonisë, tha ministri polak i mbrojtjes Bogdan Klich.

Klich shtoi se Polonia planifikon të forcojë praninë e saj ushtarake në Afganistan si dhe të krijojë një forcë rezervë që do të ishte e gatshme të dërgohej në terren në çdo kohë.
XS
SM
MD
LG