Ndërlidhjet

Spanja tërheq trupat nga Kosova


Spanja do të tërheqë 630 trupat e saj nga KFOR-i gjatë muajve që vijnë. Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e mbrojtjes së Spanjës Carme Chacon. "Është koha të kthehemi në shtëpi", tha Chacon.

Lajmi është konfirmuar dhe nga zëdhënësi i NATO-s në Bruksel.

Spanja është një nga pak vendet anëtare të BE-së që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG