Ndërlidhjet

Nazisti 83 vjeçar dërgohet në Austri


Josias Kumpf, 83 vjeçar, ish roje në kampet naziste të përqëndrimit është dërguar për tu gjykuar në Austri.

Kumpf, i lindur në Serbi dhe banues në SHBA ka qenë roje në disa nga kampet më famëkeqe në Gjermani, Poloni dhe në Francë.
XS
SM
MD
LG