Ndërlidhjet

BE pajtohet për investim të 5 miliardë eurove


Liderët e Bashkimit Evropian janë pajtuar në parim për të investuar pesë miliardë euro në infrastrukturën energjetike dhe në zgjerimin e rrjetit të internetit, ka deklaruar kryesuesi i Këshillit Evropian, kryeministri çek, Mirek Topolanek.
Ndërsa presidenti i Komisionit Evropian, Zhose Manuel Barroso, ka theksuar se liderët e vendeve të Bashkimit Evropian janë afër konsensusit në lidhje me qëndrimet e përbashkëta me të cilat do të paraqiten në samitin e Grupit 20 në fillim të prillit në Londër.
XS
SM
MD
LG