Ndërlidhjet

Filloi heshtja zgjedhore në Maqedoni


Në debatin e fundit para mbajtjesë së zgjedhjeve presidenciale, shtatë kandidatët për president të Maqedonisë mbrëmë kanë debatuar lidhur me kontestin për emrin me Greqinë dhe për integrimet euroatlantike. Zgjedhjet presidenciale dhe ato lakale në Maqedoni mbahen të dielën me 22 mars, ndërsa sipas anketave, kandidati, Gjorge Ivanov prinë përpara kundërshtarit të tij opozitar, Ljubomir Frçkovski, derisa në vendin e tretë është Imer Selmani nga Demokracia e Re.
XS
SM
MD
LG