Ndërlidhjet

Lennon vazhdon kontratën me Tottenhamin


Sulmuesi anësor i Tottenham-it, Aaron Lennon (21)e ka vazhduar kontratën me ekpin anglez edhe për dy vjet, respektivisht deri në verën e vitit 2014.
"Lennoni duhet të mësoj edhe më shumë në taktikë, por ai ka potencial të madh, prandaj jemi tejet të gëzuar që po mbetet me ne", ka deklaruar trajneri, Harry Redknapp. Për shkak të lojërave të shkëlqyeshme të Lennon-it, kohëve të fundit kishin shfaqur interesimin për te Liverpool-i dhe Real Madrid-i.
XS
SM
MD
LG